CZAS WIELKIEGO POSTU 2015

Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa 40 dni. W tym czasie rozmyślamy o Męce Pana Jezusa i przygotowujemy się do Wielkanocy. Najlepszym sposobem na przygotowanie jest pokuta i nawrócenie serca. Pomocą są rekolekcje, nabożeństwa pasyjne oraz osobiste postanowienia i wyrzeczenia.

DROGA  KRZYŻOWA, w piątek – dorośli 9.oo – 17.3o, dzieci 16.oo
W Jerozolimie chrześcijanie wprowadzili zwyczaj odwiedzania miejsc świętych, związanych z męką Pana Jezusa. Zwyczaj ten jest znany także w Polsce. Drogę Krzyżową odprawia się w piątki Wielkiego Postu.
Zaplanuj czas, aby za Chrystusem iść Drogą Krzyżową.

GORZKIE ŻALE, w niedzielę – 17:30
Gorzkie Żale odprawia się w niedziele Wielkiego Postu w kościele, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo to powstało na początku XVIII wieku w kościele św. Krzyża w Warszawie. Weź udział w tym nabożeństwie, aby umocnić swoją wiarę i pogłębić miłość do cierpiącego Jezusa.

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE  (22 – 24 marca 2015) 
prowadzi ks.Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz ministrantów

SPOWIEDŹ CHORYCH, w piątek, 20 marca 2015, od godz. 10.oo
Adresy chorych zgłaszamy w zakrystii.
W domu chorego należy przygotować, stół przykryty obrusem, krzyż i dwie świeczki.
Kiedy ksiądz idzie z Komunią św., należy przyklęknąć na znak szacunku do Pana Jezusa.

KONKURSY dla dzieci i młodzieży
* konkurs na uczestnictwo w Drogach Krzyżowych
* konkurs na wykonanie KRZYŻA
* konkurs na wykonanie PALMY na Niedzielę Palmową


Komentarze są zamknięte.