CZAS WIELKIEGO POSTU 2016

Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa 40 dni. W tym czasie rozmyślamy o Męce Pana Jezusa i przygotowujemy się do Wielkanocy. Najlepszym sposobem na przygotowanie jest pokuta i nawrócenie serca. Pomocą są rekolekcje, nabożeństwa pasyjne oraz osobiste postanowienia i wyrzeczenia.

ŚRODA POPIELCOWA – 10 lutego 2016
Pamiętaj człowieku, że prochem jesteś i w proch się obrócisz
Obowiązuje post ścisły ( powstrzymanie się od pokarmów mięsnych – 1 posiłek do syta, a 2 dla zaspokojenia)
Msze św. z posypaniem głów popiołem
8.oo – 10.oo – 16.oo (dzieci) – 17.3o (Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy)

DROGA  KRZYŻOWA
W Jerozolimie chrześcijanie wprowadzili zwyczaj odwiedzania miejsc świętych, związanych z męką Pana Jezusa.
Zwyczaj ten jest znany także w Polsce. Drogę Krzyżową odprawia się w piątki Wielkiego Postu.
Zaplanuj czas, aby za Chrystusem iść Drogą Krzyżową.
Piątek – dorośli 9.oo – 17.3o
            – dzieci 16.oo

GORZKIE  ŻALE
Gorzkie Żale odprawia się w niedziele Wielkiego Postu w kościele, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Nabożeństwo to powstało na początku XVIII wieku w kościele św. Krzyża w Warszawie.
Weź udział w tym nabożeństwie, aby umocnić swoją wiarę i pogłębić miłość do cierpiącego Jezusa.
Niedziela – 17.3o

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE  (13 – 15 marca 2016)
prowadzi ks.Tomasz Ślusarczyk z Lublina

SPOWIEDŹ CHORYCH, w piątek, 18 marca 2016, od godz. 10.oo
Adresy chorych zgłaszamy w zakrystii.
W domu chorego należy przygotować, stół przykryty obrusem, krzyż i dwie świeczki.
Kiedy ksiądz idzie z Komunią św., należy przyklęknąć na znak szacunku do Pana Jezusa.

KONKURSY dla dzieci
* konkurs na uczestnictwo w Nabożeństwach, w Drogach Krzyżowych – kartki z Uczynkami Miłosierdzia
* konkurs na pracę plastyczną ( Boże Miłosierdzie)
* konkurs na wykonanie PALMY na Niedzielę Palmową