DNI PAPIESKIE, 12 – 22 października 2014
ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE

„Wiara i szukanie świętości jest sprawą prywatną tylko w tym sensie, że nikt nie zastąpi człowieka w jego osobistym spotkaniu z Bogiem. (…) Postulat neutralności światopoglądowej jest słuszny głównie w tym zakresie, że państwo powinno chronić wolność sumienia i wyznania wszystkich swoich obywateli, niezależnie od tego, jaką religię lub światopogląd oni wyznają. Ale postulat, ażeby do życia społecznego i państwowego w żaden sposób nie dopuszczać wymiaru świętości, jest postulatem ateizowania państwa i życia społecznego i niewiele ma wspólnego ze światopoglądową neutralnością” (Lubaczów, 1991)
Zdaniem Jana Pawła II świętość nigdy nie osłabia życia publicznego, ale je dynamizuje wznosząc na wyższy poziom. Dojrzała świętość obywateli zawsze służyła wielkości Rzeczypospolitej. Ogołacanie człowieka z tych wartości prowadzi do jego degradacji i jest przyczyną wielu życiowych tragedii. Ich brak powodował w historii niezwykle bolesne, często trwające przez wieki dramaty w skali narodu. Świętość nie rodzi się w próżni. Rozwój i wzrastanie do świętości domagają się przyjaznego środowiska, wspólnoty żyjącej ewangelicznymi zasadami, gwarantującej wzajemne wsparcie.

z Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na XIV Dzień Papieski 12 X 2014


XIV DZIEŃ PAPIESKI, 12 października 2014

11.3o  – Uroczysta Msza św.
Zbiórka do puszek, na Fundusz Papieski ”Dzieło Nowego Tysiąclecia”

ROCZNICA WYBORU Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 16 października 2014 – czytajgaleria
36 lat temu, 16 października 1978, o godz 17.16 kolegium kardynałów wybrało 264 papieża.
Został nim krakowski kardynał Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II.
Swą posługę na Stolicy Piotrowej sprawował 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni.

PARAFIA Rzymskokatolicka i SZKOŁA w Fajsławicach
organizują ŚWIĘTO PAPIESKIE

10.3o  –  w szkole – wspomnienie o św.Janie Pawle II, modlitwy, wspólne śpiewanie, biegi we wszystkich kategoriach, biesiada
16.3o – w kościele – RÓŻANIEC

WSPOMNIENIE ŚW.JANA PAWŁA II, 22 października 2014 – galeria
17.oo  – Uroczysta Msza św.
RÓŻANIEC ulicami parafii – po Mszy wieczornej


Komentarze są zamknięte.