OBCHODY WIELKIEGO TYGODNIA 2014

W Niedzielę Palmową Pan Jezus wkracza do Jerozolimy i rozpoczyna się Wielki Tydzień.
Na pamiątkę wjazdu do Jerozolimy poświęcamy palmy. Palma jest symbolem męstwa w wierze.
Uroczyście czyta się lub śpiewa Mękę Pańską.

NIEDZIELA PALMOWA
Msze św. 8.oo – 10.oo– 11.3o– 18.oo Gorzkie Żale17.3o
Na Mszy o 11.3o procesja z palmami.

WIELKI CZWARTEK
Wieczorem rozpoczynają się obchody TRIDUUM PASCHALNEGO.Wspominamy i rozważamy ostatnie dni życia Jezusa: Wieczernik, Ogrójec, śmierć na Kalwarii, Grób i Zmartwychwstanie.
To najważniejsze dni dla naszego zbawienia.
Pan Jezus spotkał się ostatni raz z uczniami w Wieczerniku. Podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po wieczerzy, Pan Jezus został uwięziony w Ciemnicy.
Dzień ustanowienia Kapłaństwa, to święto wszystkich księży. Pomódl się za swoich księży.
Zaplanuj adorację Pana Jezusa w Ciemnicy.
Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo
Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, na pamiątkę Modlitwy w Ogrójcu i uwięzienia Jezusa.
Czuwanie i Adoracja w kościele do godz.22.oo.
Adorację poprowadzą: Ministranci, Lektorzy, Szafarze oraz dzieci kl.II i kl.III z rodzicami
Adoracja rodzin o godz. 21.oo Prowadzi Krąg Biblijny

WIELKI PIĄTEK
Wspominamy mękę i śmierć Pana Jezusa. Wielki Piątek jest dniem nakazanego postu. Chrystus umarł za Ciebie, abyś mógł pójść do nieba. Uszanuj ten dzień. Przeżyj go w ciszy, na modlitwie. To jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. Dziś Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu.
Przyjdź, aby adorować krzyż, słuchać Męki Pańskiej.
Droga Krzyżowa i Nabożeństwo Wielkopiątkowe o godz. 17.oo
Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu i rozpocznie się Adoracja od śpiewania Gorzkich Żali oraz pierwszy dzień NOWENNY przed świętem Bożego Miłosierdzia i przed kanonizacją bł.Jana Pawła II
Czuwanie i Adoracja do godz. 22.oo
Adorację prowadzą: Kółka Różańcowe, Legion Maryi, Rada Parafialna i Chór
Adoracja młodzieży o godz. 21.oo Prowadzi oaza i bierzmowani
Każdy wierny w Wielki Piątek powinien odwiedzić Grób Pański i pomodlić się

WIELKA SOBOTA
Trwa cisza przy Grobie Pańskim. Chrystus zstępuje do otchłani, aby wyprowadzić z czyśćca dusze, które już odpokutowały swoją karę. Pamiętamy o naszych zmarłych, a w ciągu dnia odwiedzimy groby bliskich na cmentarzu.
Na pamiątkę Paschy, którą spożył Jezus z uczniami, święcimy pokarmy.
ŚWIĘCONYM JAJKIEM – symbolem nowego życia, podzielimy się z naszymi bliskimi w czasie świąt.

Poświęcenie pokarmów: 8.oo – 9.oo – 10.oo – 11.oo – 12.oo

ADORACJA PRZY GROBIE PAŃSKIM
Od Wielkiego Piątku trwa Adoracja Pana Jezusa w Grobie. Gdy przyjdziesz poświęcić pokarmy adoruj Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Uklęknij na dwa kolana.
Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
W czasie Adoracji można odmówić
Pacierz… Litanię… Różaniec… Drogę Krzyżową… Koronkę do Bożego Miłosierdzia… Rozważać Pismo Święte…
Podziękuj swoimi słowami za to co uczynił dla ciebie Pan Jezus.
Adoracja Dzieci przy Grobie o godz. 9.oo
Adorację prowadzą: Oaza, Koło Misyjne, Schola i dzieci z Koła Różańcowego

Wieczorem rozpoczyna się WIGILIA PASCHALNA. Będzie poświęcony ogień, woda i paschał.
Przynieś swoją świecę od chrztu. Zapalisz ją i odnowisz przyrzeczenia chrzcielne.
Uroczyste Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 18.oo
Gromadzimy się przed Kościołem, wokół płonącego ognia. Od zapalonego Paschału zapalimy nasze świece i udamy się w procesji do Kościoła, za kapłanem.

WIELKANOC
Uroczysta Rezurekcja o godz. 6.oo
Procesja wyrusza od Grobu Pańskiego, przy śpiewie pieśni „Wesoły nam dzień dziś nastał”
W czasie procesji niesione są symbole religijne, biją dzwony, a wszyscy zebrani idą trzy razy wokół kościoła. Procesja ta symbolizuje naszą drogę za Chrystusem.
Po liturgii gromadzimy się w domach na uroczystym śniadaniu i składamy sobie życzenia.
Msze św. 10.oo – 11.3o– 18.oo

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Modlitwy i taca w intencji KUL-u.
Msze św. 8.oo – 10.oo– 11.3o– 18.oo

ZACHĘCAMY DO LICZNEGO UDZIAŁU W TE ŚWIĘTE DNI.
ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA KOŚCIOŁA, DO ADORACJI PRZY GROBIE PAŃSKIM.
NA NABOŻEŃSTWA ZABIERAMY ZE SOBĄ KSIĄŻECZKI.

WESOŁYCH ŚWIĄT