OBCHODY WIELKIEGO TYGODNIA 2015

W Niedzielę Palmową Pan Jezus wkracza do Jerozolimy i rozpoczyna się Wielki Tydzień.
Wspominamy i rozważamy ostatnie dni życia Jezusa: Wieczernik, Ogrójec, śmierć na Kalwarii, Grób i Zmartwychwstanie. To najważniejsze dni dla naszego zbawienia.

NIEDZIELA PALMOWA
Msze św. 8.00 – 10.00 – 11.30 – 18.00  Poświęcenie palm.
Na Mszy o 11.3o procesja z palmami.

WIELKI CZWARTEK
W Wielki Czwartek Pan Jezus spotkał się ostatni raz  z uczniami w Wieczerniku. Podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po wieczerzy, Pan Jezus został uwięziony w Ciemnicy.
Dzień ustanowienia Kapłaństwa, to święto wszystkich księży. Pomódl się za swoich księży.
Zaplanuj adorację Pana Jezusa w Ciemnicy.

Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo
Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, na pamiątkę Modlitwy w Ogrójcu i uwięzienia Jezusa.  Adorację poprowadzą: Ministranci, Lektorzy, Szafarze i dzieci kl.III z rodzicami.

Czuwanie i Adoracja w kościele do godz.22.oo.
ADORACJA RODZIN o godz. 21.oo  Prowadzi Krąg Biblijny

WIELKI PIĄTEK
Wspominamy mękę i śmierć Pana Jezusa. Wielki Piątek jest dniem nakazanego postu. Chrystus umarł za Ciebie, abyś mógł pójść do nieba. Uszanuj ten dzień. Przeżyj go w ciszy, na modlitwie. To jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. Dziś Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu.
Przyjdź, aby adorować krzyż, słuchać Męki Pańskiej.

Droga Krzyżowa i Nabożeństwo Wielkopiątkowe o godz. 17.oo

Czuwanie i Adoracja do godz. 22.oo
Adorację prowadzą:  Kółka Różańcowe, Legion Maryi, Rada Parafialna i Chór
ADORACJA MŁODZIEŻY o godz. 21.oo  Prowadzi młodzież i bierzmowani

WIELKA SOBOTA
Trwa cisza przy Grobie Pańskim. Chrystus zstępuje do otchłani, aby wyprowadzić z czyśćca dusze, które już odpokutowały swoją karę. Pamiętamy o naszych zmarłych a w ciągu dnia odwiedzimy groby naszych bliskich na cmentarzu.
Poświęca się Baranka i pokarmy  wielkanocne. W Wielkanoc będziemy w rodzinie składać sobie życzenia świąteczne i dzielić się jajkiem, symbolem nowego życia.

Poświęcenie pokarmów: 8 – 9 – 10 – 11 – 12

ADORACJA PRZY GROBIE PAŃSKIM
Od Wielkiego Piątku trwa Adoracja Pana Jezusa w Grobie. Gdy przyjdziesz poświęcić pokarmy adoruj Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Uklęknij na dwa kolana.
W czasie Adoracji można odmówić: Pacierz… Litanię… Różaniec… Drogę Krzyżową… Koronkę do Bożego Miłosierdzia… Rozważać Pismo Św…Podziękuj swoimi słowami za to co uczynił dla ciebie Pan Jezus.

Uroczyste Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 18.oo
Będzie poświęcony ogień, woda i paschał. Przynieś swoją świecę od chrztu. Zapalisz ją i odnowisz przyrzeczenia chrzcielne.

WIELKANOC
Uroczysta Rezurekcja o godz. 6.oo
Procesja wyrusza od Grobu Pańskiego, przy śpiewie pieśni „Wesoły nam dzień dziś nastał” W czasie procesji niesione są symbole religijne, biją dzwony, a wszyscy zebrani idą trzy razy wokół kościoła. Procesja ta symbolizuje naszą drogę za Chrystusem.

Po liturgii gromadzimy się w domach na uroczystym śniadaniu i składamy sobie życzenia.

Msze św.  6.oo – 10.oo – 11.3o – 18.oo

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Modlitwy i taca w intencji KUL-u.

Msze św.  8.oo – 10.oo – 11.3o – 18.oo