OBCHODY WIELKIEGO TYGODNIA 2019

W Niedzielę Palmową Pan Jezus wkracza do Jerozolimy i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Wspominamy i rozważamy ostatnie dni życia Jezusa: Wieczernik, Ogrójec, śmierć na Kalwarii, Grób i Zmartwychwstanie. To najważniejsze dni dla naszego zbawienia.

 

NIEDZIELA PALMOWA
Msze św. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00
Poświęcenie palm na każdej Mszy św.     
Na Mszy o 11.30 procesja z palmami.
Po Mszy o 17.00  Jubileuszowa Droga Krzyżowa w terenie ze świecami i lampionami

 

WIELKI CZWARTEK
W Wielki Czwartek Pan Jezus spotkał się ostatni raz  z uczniami w Wieczerniku. Podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po wieczerzy, Pan Jezus został uwięziony w Ciemnicy.  Zaplanuj Adorację Pana Jezusa w Ciemnicy.

Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 
Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, na pamiątkę Modlitwy w Ogrójcu i uwięzienia Jezusa.  Rozpocznie się adoracja.
Adorację poprowadzą dzieci kl.III z rodzicami

Czuwanie i Adoracja w kościele do godz.22.00
Adoracja Rodzin o godz. 21.oo  prowadzą rodzice dzieci ze scholi i Małych Misjonarzy

 

WIELKI PIĄTEK
Wspominamy mękę i śmierć Pana Jezusa. Wielki Piątek jest dniem nakazanego postu. Chrystus umarł za Ciebie, abyś mógł pójść do nieba. Uszanuj ten dzień. Przeżyj go w ciszy, na modlitwie. To jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św.

Uroczyste Nabożeństwo Wielkopiątkowe o godz. 18.00
Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu i rozpocznie się adoracja. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, pierwszy dzień Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia i odśpiewamy Gorzkie Żale.

Adoracja Młodzieży o godz. 22.00  prowadzą bierzmowani

 Adoracja i Czuwanie w kościele całonocne
Adorują ministranci, strażacy, harcerze

 

WIELKA SOBOTA
Trwa cisza przy Grobie Pańskim. Chrystus zstępuje do otchłani, aby wyprowadzić z czyśćca dusze, które już odpokutowały swoją karę. Pamiętamy o naszych zmarłych a w ciągu dnia odwiedzimy groby naszych bliskich na cmentarzu.
Poświęca się Baranka i pokarmy  wielkanocne. W Wielkanoc będziemy w rodzinie składać sobie życzenia świąteczne i dzielić się jajkiem, symbolem nowego życia.

Poświęcenie pokarmów:  8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00

ADORACJA PRZY GROBIE PAŃSKIM
Od Wielkiego Piątku trwa Adoracja Pana Jezusa w Grobie.
Gdy przyjdziesz poświęcić pokarmy adoruj Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Uklęknij na dwa kolana.
W czasie Adoracji można odmówić:
Pacierz, Litanię, Różaniec, Drogę Krzyżową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Rozważać Pismo św.,

Podziękuj swoimi słowami za to co uczynił dla ciebie Pan Jezus.

 Adoracja Dzieci o godz. 10.00  prowadzą dzieci ze scholi, Mali Misjonarze, Ministranci

Uroczyste Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 18.00
Będzie poświęcony ogień, woda i paschał. Przynieś swoją świecę od chrztu. Zapalisz ją i odnowisz uroczyście przyrzeczenia chrzcielne.

 

WIELKANOC 
Uroczysta Rezurekcja o godz. 6.00
Procesja wyrusza od Grobu Pańskiego, przy śpiewie pieśni „Wesoły nam dzień dziś nastał” W czasie procesji niesione są symbole religijne, biją dzwony, a wszyscy zebrani idą trzy razy wokół kościoła. Procesja ta symbolizuje naszą drogę za Chrystusem.
Po liturgii gromadzimy się w domach na uroczystym śniadaniu i składamy sobie życzenia
Msze św. 8.30, 10.00, 11.30, 17.00

 

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Modlitwy i taca w intencji KUL-u
Msze św. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00


Komentarze są zamknięte.