OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WIELKI TYDZIEŃ

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa.  Rozpoczyna się  WIELKI TYDZIEŃ.
– Msze św.  7.oo – 8.3o – 10.oo – 11.3o – 17.oo
Gorzkie Żale – 16.3o
– poświęcenie palm na każdej Mszy św.,
– na Mszy o 11.3o – procesja z palmami wokół kościoła
– po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa ze świecami i lampionami ulicami parafii

2. W Wielką Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa – 18.oo

3. Triduum Paschalne. Wspominamy i rozważamy ostatnie dni życia Jezusa.

4. WIELKI  CZWARTEK.
– Pan Jezus spotkał się ostatni raz  z uczniami w Wieczerniku. Ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.  Po wieczerzy, został uwięziony w Ciemnicy.  To święto wszystkich księży.
Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo
– Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Rozpocznie się Adoracja – poprowadzą dzieci kl.III – komunijne z rodzicami. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zaśpiewamy „Dobranoc głowo święta”
Czuwanie i Adoracja do godz.22.oo

5. WIELKI PIĄTEK.
– Wspominamy mękę i śmierć Pana Jezusa. Przy Ciemnicy Adoracja – Kółka Różańcowe – 8.oo
– Chrystus umarł za każdego z nas, abyśmy mogli pójść do nieba.  Uszanujmy ten dzień.  Przeżyjmy go w ciszy, na modlitwie.  To jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Msza św.
– Wielki Piątek jest dniem nakazanego postu.
– Istnieje zwyczaj, że od godz. 15.oo w Wielki Piątek, przez całą Wielką Sobotę, na pamiątkę śmierci i pogrzebu Pana Jezusa, zachowujemy skupienie i ciszę w obejściu i w domu.
Droga Krzyżowa i Nabożeństwo Wielkopiątkowe o godz. 17.oo
– Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Rozpocznie się Adoracja – poprowadzą bierzmowani. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, to pierwszy dzień Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia i odśpiewamy Gorzkie Żale.
Czuwanie i Adoracja całonocna.  Adorują strażacy i harcerze

6. WIELKA SOBOTA.
Przy Grobie Pańskim trwa Adoracja w ciszy – Kółka Różańcowe, ministranci, strażacy.
– Na pamiątkę Paschy, którą spożył Jezus z uczniami, święcimy pokarmy. ŚWIĘCONYM   JAJKIEM – symbolem nowego życia, podzielimy się z naszymi bliskimi w czasie świąt.
Poświęcenie pokarmów  w kościele  8.oo – 9.oo – 10.oo – 11.oo – 12.oo
– Wieczorem rozpoczyna się Wigilia Paschalna. Będzie poświęcony ogień, woda i paschał.
Uroczyste Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 18.oo
– Po skończonej liturgii, kościół będzie posprzątany i nie będzie Adoracji.

7. WIELKANOC.
– Uroczysta   Rezurekcja   o  godz. 6.oo
– Pozostałe Msze św. 8.3o – 10.oo – 11.30 – 17.oo

8. Drugi dzień  Świąt – Poniedziałek Wielkanocny.
– Msze św.  7.oo – 8.3o – 10.oo – 11.3o – 17.oo
– Modlitwy i taca w intencji KUL-u.

9. Dziękujemy dzieciom za udział w konkursach (rozstrzygnięcie po świętach)

10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła, za modlitwę i składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego
–  w środę po Mszy wieczornej  < Polna i Miła >

11. Nieustanna Modlitwa Różańcowa o pokój na świecie i zakończenie wojny na Ukrainie
–  od poniedziałku do środy o godz. 17.oo

12. W TRIDUUM PASCHALNE kancelaria parafialna będzie nieczynna.