Patronalne Święto Dzieci i Młodzieży
18 września 2014

W dniu 18 września 2014 r. wspólnota Parafii św. Jana Nepomucena w Fajsławicach uroczyście i dość nietypowo obchodziła dzień św. Stanisława Kostki. Z okazji tego święta zorganizowano kilka wartościowych przedsięwzięć. Ogłoszony został konkurs na pracę plastyczną przedstawiającą postać św. Stanisława Kostki. Podczas lekcji religii dzieci i młodzież przypominały sobie wiadomości o życiu św. Stanisława Kostki, Jego niezwykłej drodze do
Podczas niedzielnej Mszy Świętej poprzedzającej święto Proboszcz Parafii, Ks. Marek Hawrylak zaprosił wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na szczególne obchody dnia św. Stanisława Kostki. Zapowiedział również, że podczas Mszy Św. poświęcone zostaną plecaki, tornistry i wszelkie przybory szkolne, a po nabożeństwie zorganizowane zostanie ognisko z pieczeniem kiełbasek.
W czwartek 18 września 2014 r. przed godziną 16.00 dzieci, młodzież i dorośli parafianie tłumnie przybyli do kościoła na Mszę Św. Wszyscy zauważyli, że przed ołtarzem na specjalnych tablicach zawieszone zostały prace konkursowe przedstawiające postać św. Stanisława Kostki. Jak się okazało w konkursie wzięło udział 63 młodych artystów. Po Mszy Św. wszyscy otrzymali pamiątkowe kalendarze na rok 2015. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone specjalnymi upominkami.
Po uroczystym wejściu ministrantów z kapłanami i okadzeniu ołtarza, wszyscy zebrani mieli możliwość wysłuchania i obejrzenia prezentacji poświęconej życiu św. Stanisława Kostki. Pod koniec Mszy św., kapłan dokonał poświęcenia tornistrów i plecaków. Liturgię zakończyła wspólna modlitwa do Patrona Dzieci i Młodzieży.
Po wyjściu z kościoła wszyscy udali się na plac, gdzie zgodnie z  zapowiedzią czekało wielkie ognisko i poczęstunek. Dzieci i rodzice ,,uzbrojeni” w kijki ustawili się wokół ogniska i – dzielnie znosząc ciepło bijące od ognia – piekli smakowite kiełbaski.
Po zaspokojeniu głodu rozpoczęto śpiewy piosenek religijnych oraz tańce w rytm skocznych melodii. Bawili się wszyscy – dzieci, młodzież i dorośli, na czele z Ks. Tomaszem Skałeckim, a nad całością czuwał Ks. Proboszcz. Święto Patrona Dzieci i Młodzieży zakończyła wspólna zabawa trwająca do wieczora oraz Kapłańskie Błogosławieństwo.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taką uroczystość warto powtórzyć również za rok.

Beata Świstowska


Komentarze są zamknięte.