ROCZNICA WYBORU Karola Wojtyły
na Stolicę Piotrową

W czwartek 16 października 2014 r. w ramach obchodów Dni Papieskich przeżywaliśmy w naszej społeczności parafialno – szkolnej w sposób szczególny rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Obchody tego wydarzenia zostały poprzedzone XIV DNIEM PAPIESKIM pod hasłem „Świętymi bądźcie” uroczyście rozpoczętym w niedzielę w Kościele parafialnym w Fajsławicach, katechezami okolicznościowymi przybliżającymi postać naszego Wielkiego Rodaka, jak również gazetką oraz dekoracją korytarzy, gdzie prezentowane były zdjęcia i wydarzenia z życia Papieża Jana Pawła II. Już od rana podczas każdej przerwy można było zobaczyć niezwykły korowód naszych uczniów niosący flagę papieską oraz transparenty z ważnymi myślami Ojca Świętego. Każdy uczeń, duży i mały, jak również pracownicy szkoły mogli „poczęstować się” słowem Jana Pawła, ponieważ idący z banerami uczniowie rozdawali myśli papieskie. Jednakże kulminacyjnym momentem tego dnia było wspólne spotkanie na sali gimnastycznej, gdzie razem z gośćmi – uczniami i nauczycielami ze Szkoły w Boniewie obejrzeliśmy film o świętym Janie Pawle II, odśpiewaliśmy „Barkę” oraz pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Marka Hawrylaka odmówiliśmy dziesiątek różańca świętego. Następnie po błogosławieństwie, którego udzielił nam Ksiądz Proboszcz udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie odbywały się biegi papieskie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Fajsławicach i Boniewie oraz Gimnazjum, podzieleni na klasy, biegli z ogromnym zapałem do wyznaczonej mety, gdzie na najlepszych czekały dyplomy a na wszystkich pyszne ciastka przygotowane przez Kółka Różańcowe i Radę Parafialną oraz gorące kiełbaski i napoje. Największe jednak i niezapomniane emocje wzbudziły w nas 2 mecze. Pierwszy piłki nożnej, uczniowie gimnazjum kontra nauczyciele. W skład tej ostatniej drużyny weszli m.in. Ks. Proboszcz Marek Hawrylak, Pan Dyrektor SP w Fajsławicach Janusz Pędzisz oraz Ks. Tomasz Skałecki. Po zaciętej walce między obiema drużynami mecz zakończył się remisem 3:3! Niezapomnianą rolę odegrał  tu również Pan Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Fajsławicach Mieczysław Paluch, który okazał się utalentowanym komentatorem sportowym. Drugi mecz piłki ręcznej rozegrany został pomiędzy uczennicami gimnazjum a nauczycielkami na czele z Panią dyrektor Anetą Kosmalą. Mecz zakończył się wynikiem 8 :12 dla nauczycielek!  Ten dzień pozostanie na długo w naszych sercach i wspomnieniach jako radosny i pełen wrażeń dla ciała, umysłu i ducha.

Ewelina Katarzyna Nowak


Komentarze są zamknięte.