SŁOWO NA ADWENT

<< Czy was, dzieci Boże, nie zastanawia to, że w okresie Adwentu, Kościół czytający w liturgii słowa teksty z ksiąg proroków Barucha i Izajasza czy teksty z Nowego Testamentu zachęca nas do radości? “Podnieście głowy wasze, zbliża się bowiem zbawienie wasze” (Łk, 1,28). “Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! […] Pan jest blisko!” (Flp 4,4-5). Radość ze świadomości, że Pan blisko jest. Mówi się o współczesnym człowieku, że jest pozbawiony radości, chociaż ma mnóstwo rozrywek. Szuka ich, lecz na każdej z nich się zawodzi, po każdej jest smutniejszy. Ogarnia go zniechęcenie, deflacja psychiczna. Radość bowiem można mieć z Boga, który jej pragnie dla swoich dzieci. Gdy zabraknie w duszy naszej Boga, nie będziemy umieli się radować ani weselić. (…)Dlatego zachęcam Was : zamieńcie ranne spanie na oczekiwanie, żebyście nie przegapili tej chwili, kiedy Jezus przyjdzie, bo wtedy będzie prawdziwa radość >>

(kardynał Stefan Wyszyński)

Komentarze są zamknięte.