Legion Maryi

jest stowarzyszeniem świeckich, którzy pragną kształtować swe życie na wzór życia Najświętszej Maryi Panny. W swej pracy starają się być apostołami Jezusa Chrystusa przez świadectwo życia, pokorną służbę Kościołowi we wszelkich potrzebach.
Legion powstał w 1921 r. w Dublinie, stolicy Irlandii. Założyło go 15 kobiet wraz z Frankiem Duffem (1889-1980), obecnie kandydatem na ołtarze. Do Polski ruch dotarł w 1947 r., jednak dopiero w latach osiemdziesiątych mógł zacząć się normalnie rozwijać.
Na świecie jest ok. 3,5 mln członków aktywnych i kilkanaście milionów członków pomocniczych. Legion obecny jest w 163 krajach. W Polsce jest ok. 6 tys. członków aktywnych oraz 17 tys. pomocniczych w 24 diecezjach.

SPOTKANIA członków Legionu Maryi w naszej parafii odbywają się w każdą środę

legion