OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 października 2023

1. Dzisiaj  Rocznica Poświęcenia Kościoła. Msze św. 7.oo8.3o10.oo11.3o 17.oo
– taca na prace gospodarcze
– odpust w Łubkach

2. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie 17.3o (w niedziele – 16.3o)
dzieci zachęcamy do konkursów na wykonanie różańca i na uczestnictwo w nabożeństwach

3. We wtorek po Różańcu PROCESJA ŚWIĘTYCH z relikwiami i obrazami świętych wokół kościoła.
Przynieśmy ze sobą obrazy, figury świętych i błogosławionych. Przynieśmy świece i lampiony.
Ubierzmy się w jasne barwy. Zaśpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych.
Organizujemy Procesję Świętych, aby zwrócić uwagę że uroczystość Wszystkich Świętych ma chrześcijański wymiar, że w naszej tradycji jest to radosne święto, kiedy wspominamy świętych, zarówno wyniesionych na ołtarze, jak i zwykłych ludzi, którzy dobrze przeżyli swoje życie.
Chcemy pokazać dzisiejszemu światu, naszej parafii, a zwłaszcza młodym – sylwetki świętych, z których można brać przykład. Jest to odpowiedź Kościoła na pogańskie zwyczaje, na Halloween które zamiast do życia i nadziei nawiązują do zła i śmierci.
Zapraszam do licznego przybycia i rozpoczęcia Uroczystości Wszystkich Świętych.
po różańcu i po procesji  rozstrzygnięcie konkursów różańcowych dla dzieci
4. W środę 1 listopada 2023  UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (obowiązek uczestniczenia we Mszy)
Msze św. 7.00 8.30 10.00  (na cmentarzu z procesją) –  po procesji – poświęcenie pomników.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa 17.oo
5. W czwartek 2 listopada 2023   Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny
Msze św. 7.00 8.30 10.00 (na cmentarzu z procesją)
Nabożeństwo wypominkowe 18.oo  (Przemysłowa, Bychawska, Bednarzówka, Murarska, Przeskok)